اختصاص 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تسهیلات پیش بینی شده برای واحدهای صنعتی اظهارداشت: ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای صنعتی مشکل دار درنظرگرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل” مهندس علی یزدانی ” درجلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور عزم راسخی برای اجرایی شدن برنامه ها، ایجاد شده و همه تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع تولید بتوانیم به اقتصاد کشور کمک کنیم.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت تصریح کرد: برای دریافت تسهیلات واحدهای صنعتی شرایطی تبیین شده است تا واحدهایی که به دلایلی دچار مشکلات مالی و یا تولیدی شده‌اند به شرط آن که بتوانند تا پایان سال جاری ظرفیت تولید واشتغال خود را افزایش دهند، از این تسهیلات بهره مند شوند.
مهندس یزدانی بیان کرد: شناسایی بنگاههای کوچک و متوسط در سه دسته غیرفعال ، کمتراز ۵۰ درصد ظرفیت، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد وهمچنین طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اعم از بنگاههای مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی و یا خارج از آن در دستور کار می باشد .
وی افزود: همچنین در این طرح پیش بینی ‌شده است بانکها حداکثر ظرف یک ماه نسبت به بررسی طرح ها و واحدهای معرفی شده از سوی ستاد تسهیل ‌استانها برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ‌درادامه تصریح کرد: تا پایان اردیبهشت ماه برای ۸۷ هزار و ۹۱۷ واحد پروانه بهره برداری صادر شده که ۸۰ هزار و۸۱ واحد در ردیف صنایع کوچک می باشد.
مهندس یزدانی تصریح کرد: از مجموع واحدهای اعلام شده ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند که حدود ۴۲ درصد کل واحدهای به بهره برداری رسیده را شامل می شوند.
وی گفت: در استان قزوین برای ۳ هزار و ۴۱۰ واحد صنعتی پروانه بهره برداری صادر شده است که ۲ هزار و ۸۷۱ واحد کوچک ، ۲۹۸ واحد متوسط و ۲۴۱ واحد هم بزرگ می باشند.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت ادامه داد: تعداد واحدهای صنعتی مستقر در استان که با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد کار می کنند در مجموع ۱۳۳۰ واحد است که از این تعداد ۲۷۰ واحد در نواحی و شهرکهای صنعتی استان قرار دارند. مهندس یزدانی بیان کرد: در بخش واحدهای صنعتی با ظرفیت بالای ۵۰ درصد، تعداد یک هزار و ۴۶۵ واحد داریم که ۲۵۶ واحد آن در شهرکها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند.
مهندس یزدانی از اعطای مشوق به سرمایه‌گذاران جهت حضور در شهرکها و نواحی صنعتی خبر داد و اظهارداشت: حق انتفاع در ‌اکثر شهرکها ونواحی صنعتی افزایش قیمت نداشته و یا کمتر از نرخ تورم بوده است، البته برای متقاضیان‌تخفیف های مناسبی تا سقف ۵۰درصد، در نظرگرفته شده است.
وی در خاتمه اضافه کرد: جهت ایجاد شرایط مناسب برای اجرای پروژه های نیمه تمام صنعتی وهمچنین واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی در سال اقتصاد مقاومتی دستور العمل اعطای مشوقات به منظور بخشودگی تعدیل بدهی های معوق تهیه، تنظیم و به استانها ابلاغ شده است و متقاضیان باید ظرف مدت باقیمانده تا پایان شهریور ماه، جهت بهره مندی از این مشوقات به شرکت شهرکهای صنعتی استان مراجعه نمایند.

اخبار و رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-A+A
EnglishPersian