به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان، ششمین جلسه پیگیری ارتباط صنایع کوچک و بزرگ کرمان با حضور حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار، حسینی‌نژاد مدیرکل صمت استان، میجانی مدیرکل شرکت شهرک‌های صنعتی و نماینده‌هایی از شرکت‌های صنعتی کوچک و بزرگ برگزار شد.
حسین میجانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان در این جلسه عنوان کرد: ما در شرکت شهرک‌های صنعتی تا به امروز  ۷ خوشه صنعتی را احصا و پیاده‌سازی کردیم. همچنین خوشه مرکبات استان به دستور آقای حسن‌زاده نیز در دست اقدام است.
میجانی گفت: تمام استان در مسئله خوشه قطعات و ماشین‌آلات صنعتی پای‌کار هستند. و برنامه عمل این خوشه به ایجاد ارتباط بین صنایع کوچک و متوسط با واحدهای بزرگ‌تر انجامید.
او با اشاره به کمبود نیرو متخصص گفت: با دانشگاه فنی حرفه‌ای وارد تفاهم‌نامه‌ای شدیم. دانشگاه فنی حرفه‌ای تعدادی نیرو در بخش تکنسین دارد که نیاز است این دوستان وارد بازار کار شوند که به زودی مرکز مهارت‌آموزی توانمندسازی صنایع کوچک راه‌اندازی می‌شود و برای تعدادی دانشجو که پایان خدمت  نیز دارند  یک دوره گذاشته می‌شود که بعد از اتمام دوره وارد بازار کار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان در پایان افزود: با تفاهم‌نامه که بین شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت فولاد زرند ایرانیان منعقد شده درصد خرید قطعات بومی به کل قطعات از ۲۰ درصد به ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *