بعد از دو رویدادی که در راستای ارتباط واحدهای کوچک و متوسط در استان کرمان برگزارشده است، همکاری‌های اولیه شکل‌گرفته و آن طور که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر می‌دهد ۱۵ شرکت کرمانی بعدازاین رویداد استانداردهای ایزو را برای همکاری با شرکت‌های بزرگ اخذ کردند و در دوره‌های مهارتی شرکت کردند، به‌غیراز آن واحدهای بزرگ استان بازدیدهای میدانی را از واحدهای کوچک آغاز کرده و زمینه برای برگزاری مناقصات و اخذ پروژه فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان ، حسین میجانی در نشست همکاری صنایع بزرگ و کوچک استان کرمان که به میزبانی مس سرچشمه و با حضور استاندار کرمان ،مدرس خیابانی مدیر عامل صنایع مس ایران ، حسینی نژاد مدیر کل صمت و دکتر حسن زاده معاون اقتصادی استاندار برگزار شد از بازدیدهای پی‌درپی و جلسات در دفتر معاونت هماهنگی در بابک مس، سنگ‌آهن گهر زمین، دفتر صنعتی و معدنی گل‌گهر و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان خدمات بازرگانی مس خبر داد و این جلسات را شیوه‌ای برای همکاری بیشتر شرکت‌های بزرگ با واحدهای کوچک و متوسط دانست.
او گفت: در حال حاضر میزان اشتغال واحدهای کوچک و متوسط استان بالغ بر ۳۶ هزار نفر است که این میزان اشتغال بسیار بیشتر از کل اشتغال صنعت مس است.

میجانی در این جلسه از شرکت‌های بزرگ استان و خصوصاً صنایع ملی مس خواستار شد تا هر گونه خریدی از واحدهای داخل استان صورت گیرد . او در صحبت‌هایش از بارگذاری سامانه ویترین استان خبر می‌دهد که وبگاهی است که تمام محصولات تولیدی استان و شرکت‌ها در آن بارگذاری شدند. به گفته او در راستای استانداردسازی و افزایش مهارت و کیفیت محصولات تولیدی متناسب با نیاز واحدهای بزرگ استان دوره‌هایی در استان برگزار شده است. همچنین در راستای رفع دغدغه واحدهای کوچک مبنی بر عوارض ۱۷ درصدی سازمان تأمین اجتماعی از شرکت‌های کوچک استان با هر قرارداد با شرکت‌های بزرگ هماهنگی لازم انجام شده است.
او دراین‌رابطه افزود: این مسئله که تأمین اجتماعی ۱۷ درصد سود شرکت‌های کوچک را اخذ کند، حل شده و برداشت این حاشیه سود به‌هیچ‌عنوان منطقی نبود.
استان کرمان تا سال ۱۴۰۳ حدود ۴۳ شهرک صنعتی داشته است؛ اما هم اکنون تعدد شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با پیگیری‌های مجدانه به ۵۰ عدد رسیده است.
روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کرمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *