معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: 400 میلیارد تومان جرایم دیرکرد صنعت‌گران مستقر در شهرک‌های صنعتی بخشوده شد

26 yazdani 2مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بخشودگی ۴۰۰ میلیارد تومانی جرایم دیرکرد صنعت‌گران مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبرداد و گفت: بسته‌های تشویقی جامعی به منظور حمایت از صادرات و واردات محصولات تولیدی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، مهندس علی یزدانی در سفر یک روزه به استان قزوین و در مراسم امضای تفاهم‌نامه الحاق پارک و شهرک صنعتی لیا اظهار داشت: در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و در راستای حمایت از تولیدات داخلی، جرایم دیرکرد بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مشمول بخشودگی شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح کشور و استان‌ها خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل بخشودگی جرایم از سوی هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ۹۰ درصد جرایم دیرکرد اسناد معوق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی مشمول بخشودگی و ۱۰ درصد یاقیمانده، یکساله تقسیط می شود.

مهندس یزدانی افزود: در بحث تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با نرخ ۱۴ و ۱۶ درصد تسهیلات به صنعتگران اعطا می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حمایت از تولید، کارآفرینی و اشتغال را از سیاست‌های دولت برشمرد و گفت: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره ایجاد ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در سطح کشور گفت: از مردادماه سال ۹۲ تاکنون ۷۱۴۲ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال۱۱۶ هزار نفر در سطح شهرک‌های صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است و ۲۴۳۰ بنگاه تولیدی غیرفعال با ایجاد اشتغال برای ۴۰ هزار نفردر سطح کشور به چرخه تولید باز گرداننده شده‌اند.

اخبار و رویدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-A+A
EnglishPersian