مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان گفت: تا پایان سال ۶۱۱ واحد تولیدی به چرخه تولید اضافه می‌شود.

حسین میجانی ظهر امروز ششم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در شهرک‌های صنعتی استان ۱۶ واحد دانش‌بنیان در ۱۶ هکتار مستقر هستند و این شرکت‌ها زمینه اشتغال ۶۳۹ نفر را فراهم کرده‌اند.

او بیان کرد: احیاء واحدهای راکد استان به شهرک‌های صنعتی واگذار شده و در سال گذشته ۴۳ واحد راکد و غیرفعال به چرخه تولید بازگشتند و به فعالیت اقتصادی خود ادامه دادند و با احیاء این واحدها اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر احیا شده است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان کرمان مهمترین معضل واحدهای غیر فعال و راکد استان را سرمایه در گردش دانست و عنوان کرد: سال گذشته برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی استان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

میجانی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۱۳۶ میلیارد تومان پروژه در دست اقدام داریم، اظهار کرد: تا پایان سال ۵۰۰ میلیارد تومان زیرساخت در ۴۲ ناحیه صنعتی و شهرک صنعتی استان ایجاد می‌شود.

او آب و برق را معضل اصلی شهرک‌های صنعتی دانست و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در دو پست برق فوق توزیع انجام شده که با بهره‌برداری از این دو پست، ۵۰ درصد از کسری برق نواحی و شهرک‌های صنعتی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی از دریافت مجوز ساخت پنج شهرک تخصصی خورشیدی در استان خبر داد و افزود: اگر دستگاه‌های خدمات رسان به ما کمک کنند، در پنج‌سال آینده به هیچ عنوان کسری برق حداقل در صنایع کوچک و متوسط استان نخواهیم داشت.

او ادامه داد: عملیات اجرایی احداث شهرک تخصصی خورشیدی بافت در زمینی به وسعت ۱۹۰ هکتار به عنوان اولین شهرک تخصصی خورشیدی شروع شده و عملیات اجرایی شهرک صنعتی به عنوان شهرک صنعتی سردار شهید سلیمانی در زادگاه این شهید بزرگوار آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان گفت: زیرساخت‌های شهرک صنعتی شماره چهار کرمان در حال تکمیل شدن است و با کمک‌ ستاد تسهیل استان مسئله برق و آب آن حل شده و مهرماه سال جاری آماده بهره‌برداری است. همچنین زیرساخت های شهرک صنعتی شماره دو شهر کرمان در حال تکمیل شدن است.

او از به مناقصه گذاشتن مرحله دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی کرمان دو خبر داد و بیان کرد: از منابع وزارت صمت تسهیلات سرمایه در گردش با همکاری بانک توسعه تعاون توزیع خواهد شد و افرادی که نیاز به سرمایه در گردش دارند، با اولویت واحدهای راکد و غیرفعال به بانک معرفی می‌شوند و پنج درصد زیر نرخ مصوب تسهیلات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

میجانی تصریح کرد: در شهرک‌های صنعتی شماره دو کرمان، رفسنجان و به زودی جیرفت، واحدهای کارگاهی ساخته می‌شود و این واحدهای آماده به صورت استیجاری در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرند.

او گفت: تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی جنوب استان، اورهال و اضافه کردن ناوگان آتش‌نشانی در شهرک های صنعتی، مطالعه تصفیه خانه شهرک صنعتی عنبرآباد، تکمیل زیرساخت‌های شهرک رفسنجان، انار و … از جمله فعالیت‌های شهرک های صنعتی استان کرمان است.

میجانی در ادامه سخنانش گفت: در استان کرمان ۲۱۰۰ واحد به بهره‌برداری رسیده که ۱۸۹ مورد غیرفعال داشتیم که در سال گذشته ۴۳ مورد و در سال جاری شش مورد دیگر به چرخه تولید برگشتند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان با بیان اینکه تقریبا ۳۰ هزار اشتغال در شهرک های صنعتی ایجاد شده، گفت: تا پایان سال ۶۱۱ واحد تولیدی به چرخه تولید اضافه می‌شود.

او در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: متاسفانه ۱۰۰۰ واحد در شهرک‌ها زمین گرفته و کار نکرده‌اند که براساس قانون قراردادهای آنها فسخ خواهد شد و تاکنون ۲۰۰ مورد آن فسخ شده و تا پایان سال همه آنها فسخ می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *