امکان سنجی ۱۱ خوشه کسب و کار در استان کرمان انجام شده است

  

امکان سنجی ۱۱ خوشه کسب و کار در استان کرمان انجام شده است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان گفت: از ۱۱ خوشه کسب وکار شناسایی شده ،خوشه های کسب وکار خرما و پسته به مرحله توسعه یافتگی رسیده و  خوشه های کسب وکار محصولات گلخانه ای جنوب و فرش کرمان و راور در دست اجراست.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کرمان  مجید غفاری مدیرعامل این شرکت در جمع خبرنگاران افزود: دو خوشه کسب وکار پته کرمان و سنگ های تزئینی هم شناسایی شده و مطالعات امکان سنجی آنها به پایان رسیده است.

وی شناسایی و توسعه خوشه های کسب وکار را بعنوان مدلی توسعه ای در راستای حفظ و گسترش صنایع کوچک دانست وگفت: ارائه تسهیلات درقالب کمک های فنی و اعتباری  ونوسازی، برگزاری دوره های آموزشی ،تورهای صنعتی و حضور در نمایشگاهها از دیگر موارد حمایتی می باشند.

وی گفت: ۴۲ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دولتی و یک شهرک صنعتی خصوصی در استان داریم و واگذاری زمین در ۳۷ شهرک و ناحیه صنعتی استان کرمان درحال انجام است .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان ادامه داد: اهم فعالیت های سال گذشته شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان در دو بخش ایجاد زیرساخت ها برای استقرار صنایع و حمایت از صنایع کوچک بوده است.

وی از پیگیری مصوبات طرح همیاران آب در شهرک های صنعتی استان کرمان به عنوان دیگر اقدام این شرکت نام برد و گفت: اصلاح کنتورها و نصب کنتورهای هوشمند و شبکه های آب از جمله اقدامات انجام شده در راستای تامین زیرساخت های شهرکهای صنعتی بوده است.

غفاری اظهار کرد: در زمینه پژوهش نیز به عنوان یک شرکت دولتی وارد عرصه شدیم و تفاهم نامه هایی با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه مبارزه بیولوژیک با حشرات مزاحم در تصفیه خانه ها و مطالعه اقتصادی اجرایی روش های مختلف کاهش املاح موجود در آب زیرزمینی شهرک کرمان ۲  منعقد کردیم.

وی افزود: تورهای صنعتی، بازدید از دیگر شهرک های صنعتی کشور و حمایت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط با رفع مشکلات واحدهای صنعتی از دیگر اقدامات است.

وی در جریان بازدید از مرکز خدمات فناوری وکسب وکار شهرک صنعتی کرمان ۲ گفت: ۳۰ مشاور

در این مرکز  با ارئه خدمات مختلف مستقر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *