بمناسبت روز ایمنی وآتش نشانی و نزدیک شدن به هفته پدافند غیرعامل با حضور مدیران شرکت شهرکهای صنعتی کرمان، روسای آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس شهرستانهای استان در شهرک های صنعتی کرمان ۲،سیرجان ۱، رفسنجان ۱، بم، جیرفت ۲، بافت و شهربابک مانور ایمنی وآتش نشانی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کرمان، مجید غفاری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کرمان هدف از اجرای این مانورها را سنجش توانایی آتش نشانان و تعیین میزان آمادگی تجهیزات آتش نشانی و ایمنی در عملیات اطفاء حریق و نجات دانست  و گفت :اجرای هرچه بیشتر این مانورها در بالا بردن ضریب اطمینان از صحت اجرای عملیات نجات و اطفاء حریق بسیار موثرمی باشد.

غفاری  ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ایمنی ،بیان کرد: این شرکت در راستای افزایش ضریب ایمنی در شهرکها و نواحی صنعتی و حرکت به سمت توسعه پایدار تاکنون ۱۰ دستگاه خودرو آتش نشانی تهیه و در شهرکهای صنعتی  مستقر نموده است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز مطابق برنامه، مقرر شده است ۲ دستگاه خودرو آتش نشانی ۱۸ تن تهیه و در شهرکهای صنعتی سیرجان ۲ و کهنوج مستقر شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کرمان از تشکیل ستاد بحران و کارگروه کارشناسان و مسئولین HSE در شهرکهای صنعتی خبرداد وافزود:شرح وظایف کارگروه ها تدوین شده است و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان،  به عنوان مشاور، اقدام به ممیزی ایمنی کلیه واحدهای صنعتی فعال مستقر در ۵ شهرک صنعتی بزرگ استان و تشکیل بانک اطلاعاتی ایمنی نموده ایم.

غفاری در پایان از زحمات آتش نشانان  برتر شهرکهای صنعتی استان  تقدیر و تشکر نمود واظهارداشت: آتش نشانان شیردلانی هستند که در هنگام بروز حادثه بی مهابا تن به آتش می زنند و شجاعت و از خود گذشتگی را معنا می بخشند. 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *