با حضور معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ،معاون شورای فرهنگ عمومی کشور و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کرمان، دو واحد تولیدی کوچک و یک تصفیه خانه در استان کرمان افتتاح شد.

فرشاد مقیمی در حاشیه تور خبری – صنعتی در شهرک صنعتی کرمان ۲ به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک در جمع خبرنگاران گفت: ۹۲ درصد از صنایع کشور ما در حوزه صنایع کوچک و متوسط فعالیت دارند و از مجموع ۸۸ هزار واحد صنعتی کشور، ۸۱ هزار واحد در این بخش هستند.

وی بیان کرد : تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده در شهرک های صنعتی کشور  ۳۴ هزار و ۶۰۶ واحد می باشند که این صنایع اشتغالی در حدود ۷۰۷ هزار نفر ایجاد کرده اند .
مقیمی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نوروز سال جاری اشاره کرد و افزود: معظم له نیز مهمترین راهکار برای رسیدن به تقویت تولید داخلی را توجه مسوولان به صنایع کوچک و متوسط و رفع مشکلات آنها دانستند.

وی ضمن اشاره به مهمترین فعالیت ها و اقدامات سازمان در سال های ۹۳ و ۹۲ ادامه داد: بررسی مشکلات اجرایی پیش روی بنگاه های کوچک در دستور کار این سازمان قرار گرفت وموارد شناسایی شد که برخی نیاز به اصلاح قوانین و مقررات داشت و با ارایه پیشنهادات مختلف توانستیم این مشکلات را برطرف کنیم.

همچنین با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان، دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی کرمان ۲ با اشتغالزایی ۲۸ نفر به طور رسمی افتتاح و محصول جدید یکی دیگر از واحدهای تولیدی این شهرک رونمایی شد.

مقیمی در جریان بازدید از چندواحدتولیدی این شهرک به معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: واحدهای صنعتی که در شعاع ۳۰ کیلومتری مراکز استانها و شهرهای دارای بیش از۳۰۰ هزار نفر واقع شده اند از مالیات معاف می باشند.

در ادامه سفر معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به کرمان با حضور فرماندار شهرستان زرند از شهرک صنعتی و چند واحد تولیدی بازدید بعمل آمد .

در این برنامه ، تصفیه خانه شهرک صنعتی زرند ۱ با اعتبار۷/۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب در روز مورد بهره برداری قرار گرفت .

درپایان بازدید از شهرک صنعتی زرند ۱ صاحبان صنایع مشکلات خود را مطرح نمودند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *