معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی گفت: ۶۴ درصد خوشه های کسب و کار کشور در دولت تدبیر و امید توسعه یافته اند و این نشان از توجه دولت به توسعه کسب و کار برای ایجاد اشتغالزایی و توسعه در کشور است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان غلامرضا سلیمانی در نشست خوشه کسب و کار محصولات گلخانه ای جنوب استان کرمان گفت : دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای برای راه اندازی خوشه کسب و کار دارد و این را در عمل نشان داده است.

وی تصریح کرد: در خوشه کسب و کار روابط بین تولید، تحقیق و توسعه و سیستم بانکی به شکل نظام مند برقرار است تا شاهد پیشرفت در آن بخش باشیم.

وی گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه است ولی باید این نیرو آموزش های لازم را فرا بگیرد تا شاهد عملکرد خوب آن در جامعه باشیم.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای فرصت خوبی برای آموزش به افراد جامعه است که باید از این فرصت بخوبی استفاده کرد و دوره های مهارتی نیز در کنار آموزش ها قرار گیرند تا در عمل شاهد یادگیری افراد آموزش دیده باشیم.

وی بیان کرد: دولت تدبیر امید از شهریور امسال تا سال آینده ۱۶۰ هزار نفر را آموزش می دهد تا نیروی متخصص پرورش یابد که از آغاز این طرح تاکنون ۶۷ هزار نفر آموزش های لازم مهارتی را فرا گرفته اند و مابقی تا شهریورماه سال آینده آموزش خواهند دید.

سلیمانی اضافه کرد: طبق پیش بینی دولت امسال ۲۵ درصد باید افزایش صادرات داشته باشیم لذا دولت با روحیه جهادی پیگیر انجام این مهم است.

وی افزود: خوشه ها با فعالیت جهادی و روحیه اقتصاد مقاومتی می توانند نقش مهمی در زمینه صادرات محصول به خارج از کشور داشته باشند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات منطقه جنوب کرمان در زمینه صادرات محصولات کشاورزی عدم تناسب تولید با نیاز بازار است که باید تولید براساس بازار هدف برنامه ریزی شود.

وی بیان کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی آمادگی هر گونه همکاری در زمینه آموزش و تامین خدمات و کالاهای مورد نیاز را به خوشه کسب و کار جنوب کرمان دارد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: دولت در این زمینه فعالیت های خوبی انجام داده و یکی از طرح های دولت در این زمینه اعطای تسهیلات روستایی با کارمزد ۴ درصد می باشد که به مجلس ارایه شده است.

معاون فرماندار جیرفت نیز در این نشست گفت: استقرار شهرک صنعتی جنوب کرمان نیاز ضروری منطقه است لذا امیدواریم با توجه به نیاز منطقه این مهم انجام شود.
نادر ملایی افزود: ۵۸۱ واحد صنعتی در دو شهرک صنعتی شماره یک و دو شهرستان جیرفت فعالیت می کنند و شهرک صنعتی شماره یک شامل ۱۰۰ هکتار و شهرک شماره دو شامل ۶۰۰ هکتار می باشد.
وی بیان کرد: در این دو شهرک صنعتی یکهزار و ۲۵۰ نفر مشغول به کار هستند و با توجه به استقبال بخش خصوصی پیگیر راه اندازی شهرک شماره سه جیرفت هستیم.
وی با اشاره به نام گذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: ۷۴۵ طرح خرد اقتصادی با بیش از ۱۷۹ میلیارد ریال اعتبار از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید در این شهرستان عملیاتی و اجرایی شده است.
ملایی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار کرمان به عنوان نمونه ای خوب در زمینه اجرای اهداف طرح اقتصاد مقاومتی است که از آن الگوبرداری می شود.
وی بیان کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه نیاز به همکاری اصحاب رسانه، ائمه جمعه و جماعات و مردم داریم که باید به میدان عمل وارد شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *